دستگاه حضور و غیاب کارتی، ایده ای که هنوز کارایی دارد

برای مدیریت بهتر یک سازمان، لازم است تا ورود و خروج پرسنل به شکل دقیق و منظمی ثبت و ضبط گردد. شاید در گذشته های نه چندان دور، این جریان مهم از طریق ثبت دستی اطلاعات صورت می گرفت؛ اما دیگر در دنیای مدرن و دیجیتالی شده امروز شاهد انواع دستگاه ها با هدف حضور و غیاب پرسنل هستیم. یک دستگاه حضور و غیاب عادی مانند دستگاه حضور و غیاب کارتی می ‌‌تواند مزایای مدیریتی بالایی برای هر سازمانی داشته باشد. این دستگاه کنترل دقیق ورود و خروج، محاسبه دقیق کارکرد هر یک از پرسنل، امکان استخراج دقیق حقوق کارکرد ماهیانه و بسیاری دیگر از اهداف مدیریتی را شامل می شود.

برای مدیریت بهتر یک سازمان، لازم است تا ورود و خروج پرسنل به شکل دقیق و منظمی ثبت و ضبط گردد. شاید در گذشته های نه چندان دور، این جریان مهم از طریق ثبت دستی اطلاعات صورت می گرفت؛ اما دیگر در دنیای مدرن و دیجیتالی شده امروز شاهد انواع دستگاه ها با هدف حضور و غیاب پرسنل هستیم. یک دستگاه حضور و غیاب عادی مانند دستگاه حضور و غیاب کارتی می ‌‌تواند مزایای مدیریتی بالایی برای هر سازمانی داشته باشد. این دستگاه کنترل دقیق ورود و خروج، محاسبه دقیق کارکرد هر یک از پرسنل، امکان استخراج دقیق حقوق کارکرد ماهیانه و بسیاری دیگر از اهداف مدیریتی را شامل می شود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی، ایده ای که هنوز کارایی دارد

خیلی ها وقتی صحبت از دستگاه حضور و غیاب در میان می ‌آید، نگاهشان به سمت و سوی دستگاه حضور و غیاب کارتی خواهد رفت. البته تفکر ساخت دستگاه حضور و غیاب کارتی یک ایده ی جذاب و کارآمد در زمان خودش بود، یعنی همین دو دهه اخیر؛ اما در دوران پیش رو که ایده های جذاب تری برای ثبت ورود و خروج پرسنل مطرح می ‌شود، دستگاه حضور و غیاب کارتی خیلی هم جذاب به نظر نمی رسد. با این وجود هنوز هم خیلی ‌ها انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی را می پسندند. شاید این پسند از جوانبی می ‌آید که باید با دیگر روش ها آشنا شوند تا بهتر بتوانند در باب آن جوانب اظهار نظر داشته باشند. از این رو در کلامی مختصر با انواع سیستم های حضور و غیاب آشنا شوید.

دستگاه حضور و غیاب کارتی: اینکه هر پرسنل در سازمان دارای یک کارت شناسایی مخصوص سازمان باشد و این کارت شناسایی توسط دستگاهی در گیت های ورودی سازمان تشخیص داده شود، ایده ی اولیه در ابداع دستگاه حضور و غیاب کارتی بوده است؛ اما این یک ایده ی مقدماتی بوده که باعث خلق دستگاه های ساده ی اولیه شده است. امروزه همچنان استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی محبوب است و شاید تکامل این دستگاه ‌ها است که نمی گذارد این تفکر خالی از جذابیت بماند.

  دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی: یکی از ایده ‌های نوین در امکان ثبت تعداد پرسنل، استفاده از اثر انگشت می باشد. دلیل ابداع این روش ها در فضای انحصاری هر اثر انگشت است. کافی بود سیستمی ابداع می ‌شد تا اثر انگشت هر یک از پرسنل را در حافظه ی خود ثبت می کرد و پرسنل هر ورود و خروج خود را از طریق اسکنر اثر انگشت اطلاع می داد. در سال های اخیر با توسعه ی مدارات الکترونیکی، خلق روش‌ های جدید در ثبت اثر انگشت و همت بسیار دانشمندان این حوزه باعث توسعه روز افزون این دستگاه ‌ها شده است.

   دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره: اصول کار این سیستم ها در تشخیص کلی مردمک چشم ها تا چهارچوب چهره می باشد. هر انسانی از یک ساختار متمایز در مردمک چشم خود برخوردار است و این باعث می ‌شود تا بتوان یک نوع سیستم حضور و غیاب با استفاده از ماهیت ذاتی افراد خلق کرد. تشخیص مردمک چشم یکی از دقیق ترین روش ها برای تشخیص هویت است و می‌ تواند در ثبت ورود و خروج امنیتی افراد بسیار تاثیرگذار باشد.

   دستگاه حضور و غیاب نرم ‌افزاری: این دستگاه ها بر پایه ی یک ایده ی ساده شکل گرفته اند. وقتی هر کسی یک گوشی هوشمند در جیب خود دارد، پس می تواند یک نرم افزار ساده حضور و غیاب شرکت خود را در گوشی نصب کند. در این ایده هر یک از پرسنل موظف خواهند شد تا نرم ‌افزاری از جانب شرکت را در گوشی هوشمند خود نصب کرده و همزمان با ورود و خروج تردد آنها ثبت خواهد شد.

در یک نگاه کلی، دستگاه حضور و غیاب کارتی در مقابل ایده های جذاب مدرن امروزی ناتوان خواهد شد. شاید دیگر منطقی به نظر نیاید که یک سازمان در دنیای مدرن امروزی در جستجوی خرید یک دستگاه حضور و غیاب کارتی باشد؛ ولی نمی‌ توان از یک منظر کلی این موضوع را در نظر داشت. اصولا تجهیزاتی که مدرن ‌تر هستند، الزاماً کارآمدتر نیز نخواهد بود.

معایب و مزایای دستگاه حضور و غیاب کارتی در مقابل دیگر روش ها

روش هایی همچون تشخیص اثر انگشت و یا تشخیص چهره هر چند از روش هایی بسیار مدرن و مطمئن برای ثبت تردد افراد استفاده می ‌کنند؛ اما روش های گران قیمتی هستند. از بسیاری از نهاد های اقتصادی مثلاً یک کارگاه ساده تولیدی نباید انتظار چنین هزینه ‌هایی را داشت. قیمت در هر ماجرایی حرف اول را می ‌زند و دستگاه حضور و غیاب کارتی یکی از ارزان ترین نمونه ها در جمع روش های متنوع حضور و غیاب است.

از طرفی سرعت عمل می تواند برگ برنده ی روش های کارتی باشد. تشخیص اثر انگشت و یا تشخیص چهره به هر اندازه که دقیق هستند، از سرعت کافی برخوردار نیستند و از این جهت برای سازمان های بزرگ با تردد بسیار پرسنل و یا ارباب رجوع مناسب نخواهند بود.

دستگاه حضور و غیاب کارتی هنوز هم یکی از سریعترین روش های ثبت تردد پرسنل است و می‌ تواند تعداد قابل توجهی از پرسنل را با دقت و سرعت بالایی تحت نظارت داشته باشد. البته در روش هایی که از نرم افزار های حضور و غیاب استفاده می ‌کنند، سرعت در جایگاه بالاتری قرار می‌ گیرد؛ اما این روش ها نیز معایب خودشان را دارند. در روش‌ های حضور و غیاب، هر پرسنل موظف به تهیه کردن یک دستگاه گوشی هوشمند است و این می تواند بار مالی یا جبر سازمانی به همراه داشته باشد. در مقابل دستگاه حضور و غیاب کارتی اطمینان لازم را تامین نمی‌ کند، احتمال تقلب در دستگاه حضور و غیاب کارتی وجود دارد، مخدوش شدن و یا مفقود شدن کارت می تواند در دستگاه حضور و غیاب کارتی درد سرساز باشد و بسیاری از موارد دیگر.

با این همه همچنان بسیاری از سازمان های کوچک و بزرگ علاقه به استفاده از انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی به جهت ثبت تردد پرسنل خود را دارند. در ادامه می خواهیم شما را با دو نمونه مطلوب از انواع دستگاه حضور و غیاب موجود در سطح بازار آشنا سازیم.

دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت

یکی از شرکت‌ های فعال ایرانی در عرصه ی تولید دستگاه های حضور و غیاب، شرکت کامپیوتری علم و صنعت می باشد. مجموعه ای که با شعار معامله با زمان پا در عرصه ی تولید دستگاه های حضور و غیاب گذاشته است. دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت در انواع روش های قدیمی تا مدرن و امروزی تولید می شود، انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی تا مدل های اثر انگشت و شناسایی چهره. به هر صورت در هر یک از مدل های دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت می توانید شاهد سرعت و دقت بالا در جمع آوری اطلاعات باشید.

از طرفی این مجموعه متوجه نیاز مدیران سازمان ها برای بهبود امور مدیریتی می باشد و کاملاً از در اختیار داشتن دقیق اطلاعات برای مدیر مطلع می باشد. از این رو در دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت در انواع مدل‌ های آن، شاهد به کارگیری طیف متنوعی از نرم ‌افزار ها هستیم که می ‌توانند ابزار های خوبی برای مدیران باشند. امکان در اختیار گذاشتن آسان اطلاعات در محل کار، دفتر مدیریت، منزل، حین سفر و یا هر مکانی که مدیر بخواهد در ساز و  کار نرم افزاری دستگاه حضور و غیاب علم و صنعت دیده شده است. از سوی دیگر این مجموعه طیف کاملی از انواع سناریو های مدیریتی را پیش بینی نموده است.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی فرا افزار

اگر در جستجوی یک دستگاه حضور  و غیاب اثر انگشتی ارزان دیجی کالا راهی این سایت بشوید، در آن فضا با دستگاه های شرکت فرا افزار مواجه خواهید شد. این دستگاه از مدیران سخت گیر دیجی کالا نمره ی بسیار مطلوبی تهیه کرده است و در مقابل از قیمت بسیار مطلوبی برخوردار است. از این رو بهتر است اندکی با این دستگاه آشنا شویم.

در جمع دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ارزان دیجی کالا، نمونه ایرانی فرا افزار را برای آشنایی شما انتخاب کرده ایم. چرا که این دستگاه جدا از بهره مندی از یک سنسور دقیق و

خوب اثر انگشتی، توانایی تشخیص چهره را نیز دارا می باشد. ویژگی های مطلوب دستگاه مذکور به قرار ذیل می باشند.

بهره ‌مندی از یک سنسور اثر انگشت با دقت کمتر از ۳ ثانیه که کاملاً ضد تقلب می باشد.

بهره مندی از یک سنسور تشخیص چهره ی انحصاری که امکان تشخیص دقیق چهره حتی با تغییر عمده ظاهری در چهره را دارا می باشد.

بهره مندی از یک نرم افزار تحت وب فارسی که در عین سادگی از تکامل خوبی بهره مند شده است.

بهره مندی از سیستم UPS با قابلیت ذخیره سازی ۸ ساعته اطلاعات

دستگاه حضور و غیاب کارتی، ایده ای که هنوز کارایی دارد

از طرفی این دستگاه می‌ تواند به صورت دستگاه حضور و غیاب کارتی نیز با ظرفیت هزار کارت مورد استفاده قرار گیرد. زمان شناسایی کارت در این دستگاه در حدود 0.6 ثانیه است که از سرعت قابل قبولی بهره می ‌برد. استفاده از صفحه نمایش رنگی در کنار فضایی متنوع از تمام روش های ثبت تردد پرسنل می ‌تواند این دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ارزان دیجی کالا را به یکی از بهترین های بازار تبدیل کند.

در کنار همه این دستگاه های حضور و غیاب نسل قدیم، نانوواچ نسل جدیدی از اپلیکیشن حضور و غیاب و نرم افزار ثبت تردد را ارائه داده است که کارایی آن بسیار بیشتر است و متناسب با محیط انعطاف پذیر استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ است، علاوه بر اپلیکیشن حضور غیاب حتی کسب و کارها می توانند دستگاه حضور غیاب ارزان نانوواچ را نیز در شرکت خود استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید