تسهیل در مدیریت مرخصی و ساعات کاری پرسنل

مدیریت مرخصی کارمندان یک بخش مهم در مدیریت یک کسب و کار است. شما باید اطلاعات دقیقی از ساعت کاری نیروهای خود داشته باشید؛ در غیر این صورت باعث هدر رفت سرمایه و ایجاد مشکل در مدیریت کسب و کار شما خواهد شد. حال اگر ثبت ساعات کاری و مرخصی­ها به صورت دسته بندی شده و در سیستمی منحصر به این کار انجام شود، به شما کمک خواهد کرد زمانبندی دقیقی داشته باشید و منابع انسانی خود را راحت­تر از قبل مدیریت کنید.

تسهیل در مدیریت مرخصی و ساعات کاری پرسنل

در برخی کسب و کارها، اطلاعات مرخصی و حضور و غیاب کارمندان نگهداری می­شود و به این وسیله مدیریت مرخصی و ساعات کاری آن­ها انجام می­شود؛ اما مشکلی که وجود دارد این است که چنین اطلاعاتی روی کاغذ ثبت و در بایگانی­ها نگهداری می­شوند. این روش مشکلات زیادی به دنبال دارد؛ نیاز به فضای زیاد برای نگهداری اطلاعات، زمانبر بودن مدیریت اطلاعات، تحریف و گم شدن اطلاعات و… از جمله مشکلاتی است که ممکن است هزینه­های زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد.

مشکلات ناشی از عدم مدیریت مرخصی¬ها و ساعات کاری

تسهیل در مدیریت مرخصی و ساعات کاری پرسنل

عدم مدیریت صحیح مرخصی­های کارمندان در کسب و کار شما اختلالات بسیاری ایجاد می­کند. در ادامه برخی از مشکلاتی که در این باره به وجود می­آید را برای شما بازگو خواهیم کرد.

 • افرادی که مشغول مدیریت کسب و کارهای مهمی هستند، می­دانند که در برخی از زمان­ها نیاز به حضور نیروهای انسانی بیشتر و حساس­تر می­شود. اگر مدیریت مرخصی­ کارمندان به درستی انجام نشود؛ ممکن است در این زمان­ها با کمبود نیرو مواجه شوید.
 • همانطور که می­دانید، همه کارمندان حق دارند در طول سال مرخصی داشته باشند. اگر مدیریت مرخصی در کسب و کار شما سازمان یافته نباشد، ممکن است مجبور شوید با درخواست مرخصی کارمندان مخالفت کنید. اگر این موضوع بیش از حد تکرار شود؛ مشکلات قانونی و عدم تطابق با سیاست­ها حقوق کارمندان برای شما به وجود می­آید.
 • اگر ساعت کاری کارمندان بیش از اندازه باشد و مشکلاتی مانند بیماری یا آسیب دیدگی به این خاطر برای آن­ها به وجود آید؛ شما موظف به جبران خسارت و پرداخت هزینه­های آن­ها خواهید شد.
 • مدیران کسب و کارها در پایان هر سال باید مطابق با مرخصی­های استفاده نشده، به کارمندان پاداش بدهند. حال اگر مدیریت مرخصی به درستی انجام نشود؛ ممکن است در محاسبه این پاداش­ها نیز به مشکل بر بخورید.
 • عدم مدیریت صحیح مرخصی­های کارمندان باعث کاهش بهره­مندی از توانایی­های ایشان خواهد شد.
 • اگر مدیریت مرخصی در یک مجموعه کاری صحیح انجام نشود؛ باعث بی­نظمی در تعطیلات و ساعات استراحت کارمندان نیز خواهد شد و این موضوع آن­ها را خسته می­کند. حتی ممکن است به همین دلیل دیگران حاضر نشوند به کسب و کار شما ملحق شوند.

این موارد باعث ایجاد ضعف در مدیریت مجموعه و حتی ایجاد ضررهای مالی می­شوند و این در حالی است که با استفاده از ابزار درست می­توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد و بدون ایجاد تداخل و ناهماهنگی همه چیز را به بهترین صورت مدیریت کرد. در ادامه روش پیشنهادی خود را برای شما توضیح خواهیم داد.

بهترین راه برای مدیریت مرخصی و ساعات کاری

بنابر آنچه گفته شد، در مدیریت کسب و کار نیاز به یک سیستم خودکار برای ثبت حضور و غیاب کارمندان به وفور احساس می­شود. وجود چنین سیستمی نقص­ها را از بین می­برد و ضعف­های احتمالی مدیریت کسب و کار را رفع می کند.

انتخاب این سیستم نیز مهم است. شما باید از سیستمی بهره ببرید که در عین دقیق بودن، کاربردی باشد و بتواند پاسخگوی تمام نیاز شما به یک سیستم مدیریت مرخصی و ساعات کاری برای کارمندان باشد. با توجه به این ویژگی­ها نانوواچ می­تواند یک انتخاب عالی باشد. بیایید کمی بیشتر درباره نانوواچ صحبت کنیم تا با فواید استفاده از این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید.

نانوواچ توسط تیم تخصصی کمپانی نانوتراشه طراحی و ساخته شده است. این کمپانی سوابق درخشانی در طراحی و ساخت نرم افزارها و سخت افزارهای تسهیلگر مدیریت کسب و کار دارد. از نمونه خدمات کمپانی نانوتراشه می­توان به طراحی­های سایت، راه اندازی فروشگاه­های آنلاین و فیزیکی، خدمات بانکداری الکترونیک و… اشاره کرد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن نانوواچ

مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب
 • با استفاده از نانوواچ شما می­توانید به روش­های مختلف ورود و خروج کارمندان را ثبت کنید.  روش­هایی مانند وای-فای، بلوتوث، دستگاه اثرانگشت و یا GPS ورود و خروج کارمندان خود را ثبت کنید.
 • شما می­توانید به روش­های متنوعی گزارش­های مورد نیاز خود را از سامانه حضور و غیاب نانوواچ دریافت کنید که این موضوع باعث تسهیل در امر مدیریت مرخصی­ و ساعات کاری کارمندان خواهد بود. اطلاعات ثبت شده به صورت نمودارهای پویا و نمودارهای اکسل قابل دریافت می­باشند.
 • شما می­توانید به صورت لحظه­ای از وضعیت حضور یا غیاب کارمندان خود مطلع شوید. این قابلیت که با استفاده از رایانش ابری به دست آمده است به شما کمک می­کند که در هر زمان و مکان به اطلاعات دقیق درباره پرسنل کسب و کار خود دسترسی داشته باشید.
 • اگر شما در یک مجتمع تجاری کار می­کنید یا کمپانی شما دارای چند شعبه است؛ این مژده را به شما می­دهیم که می­توانید از این سامانه برای تمام شعب یا تمام شرکت­هایی که در یک ساختمان فعالیت می­کنند، استفاده کنید. این موضوع علاوه بر این که باعث صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه­های شما می­شود، هماهنگی بی­نظیری بین بخش­های مختلف ایجاد خواهد کرد.
 • نانوواچ قابلیت استفاده برای چند کاربر را دارد. معمولا در شرکت­ها یک یا چند نفر برای مدیریت نیازمند دستیابی به اطلاعاتی مانند ساعات کاری و مرخصی­های کارمندان هستند. اپلیکیشن نانوواچ می­تواند به صورت همزمان اطلاعات را روی چند سیستم نمایش دهد. این موضوع باعث ایجاد هماهنگی و دقت بین بخش­های مختلف کسب و کار نیز می­شود و دیگر مشکلاتی مانند عدم تطابق اطلاعات بین دو بخش مجزا به وجود نمی­آید و بخش­های مختلف می­توانند به صورت مجازی با یکدیگر هماهنگی پیدا کنند.
 • در برخی از شرکت­ها کارمندان با شیفت­های متعددی مشغول به فعالیت هستند؛ برخی از آن­ها به صورت تمام وقت و برخی دیگر به صورت پاره وقت کار می­کنند و گروهی هم به صورت دورکاری با شما همکاری می­کنند. با استفاده از اپلیکیشن مدیریت مرخصی نانوواچ شما می­توانید تمام شیفت­های موجود در کسب و کار خود را مدیریت کنید.
 • اپلیکیشن نانوواچ از قابلیت رایانش ابری استفاده می­کند. به همین دلیل بخش اعظمی از اطلاعات بدون اشغال کردن فضای رایانه شما ذخیره می­شود. ذخیره اطلاعات با استفاده از رایانش ابری، سرعت ذخیره و دستیابی به اطلاعات بیشتر می­شود و شما می­توانید به راحتی از آن استفاده کنید.
 • اپلیکیشن نانوواچ دارای قابلیت­های بسیاری است که می­تواند این اپلیکیشن را برای شما شخصی­سازی کند. شما می­توانید با استفاده از اطلاعات و تنظیماتی که در این اپلیکیشن ارائه شده است؛ آن را مختص کسب و کار خود تنظیم کنید.
 • کاربردی بودن این اپلیکیشن باعث شده است که کار با آن برای اقشار مختلف جامعه بسیار ساده و بدون پیچیدگی است.

همانطور که خواندید؛ همه چیز درباره سامانه و اپلیکیشن نانوواچ با دقت فراوان برنامه ریزی شده است و کلیه نیازهای شما برای مدیریت مرخصی و ساعات کاری کارمندان را به بهترین نحو ممکن پاسخ خواهد گفت. تنها با یک بار استفاده از این سامانه می­توانید مزایای آن را به طور کامل لمس کنید. این اپلیکیشن یکی از اولین نمونه­های ارائه شده در ایران است و از اعتبار خوبی در سطح جهان برخوردار است. در برنامه ریزی و طراحی نانوواچ تلاش شده است که ضمن در نظر گرفتن همه جوانب، کاربرد ساده­ای داشته باشد تا استفاده از آن کاربر را با چالش مواجه نکند. استفاده از ابزار الکترونیک در مدیریت کسب و کار یک راه میانبر برای سرعت پیشرفت شما در جهت دلخواهتان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید