از دستگاه حضور و غیاب نرم افزاری چه می دانید؟

دستگاه حضور و غیاب

ثبت حضور و غیاب پرسنل یکی از الزامات هر سازمانی می باشد. به طور تقریبی از زمانی که فضای کاری، چه در سطح کارخانه ‌ای و یا اداری همراه با پرسنل ثابت شده است، به گونه ‌ای که این پرسنل موظف به پر کردن ساعات کاری مشخصی در طول روز باشند، مقوله حضور و غیاب اهمیت پیدا کرده است. در تمام این سال ‌ها، روش‌ های گوناگونی در امر حضور و غیاب ابداع و استفاده شده است؛ اما یکی از دغدغه های همیشگی نهاد های اقتصادی و اداری، بهره‌ مندی از یک دستگاه حضور و غیاب کارآمد می باشد.

اگر چه مقوله دستگاه حضور و غیاب ارزان یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب خواهد بود؛ اما این فاکتور باید همراه با تامین امنیت لازم در کنار دقت و سهولت استفاده ی مناسب از دستگاه حضور و غیاب باشد. از این رو اگر دستگاه حضور و غیاب ارزانی که بتواند عملیات ثبت تردد پرسنل را با دقت و آسانی بیشتری به انجام رساند، می‌تواند در جمع دستگاه حضور و غیاب مطلوب جایی برای خودش داشته باشد.

روش های کلاسیک در امر حضور و غیاب، روش های مبتنی بر تشخیص هویت فیزیکی افراد است. به گونه‌ ای که هر یک از پرسنل باید همراه با یک فاکتور تشخیص هویت، حضور خود را در جریان دستگاه حضور و غیاب گذارد. این فاکتور فیزیکی می تواند یک کارت ساده حضور و غیاب و یا یکی از اعضای خاص بدن شخص مانند اثر انگشت و یا مردمک چشم باشد. اگر چه دستگاه حضور و غیاب کارتی می ‌توانند در ردیف دستگاه حضور و غیاب ارزان قرار گیرند؛ اما روش کارتی یک روش منسوخ شده است. این روش از اطمینان کافی برخوردار نیست، امنیت لازم را تامین نمی کند و احتمال تقلب بسیار در آن وجود دارد.

در مقابل انواع روش های مبتنی بر عناصر بیولوژیکی مانند اثر انگشت و یا مردمک چشم، اگر چه از اطمینان و دقت کافی برخوردار هستند؛ اما همواره در جمع دستگاه حضور و غیاب ارزان قرار نمی گیرند و از طرفی این سیستم های مدرن از سرعت کافی برای تعداد قابل توجه پرسنل برخوردار نیستند. در مقابلِ تمام این روش ‌های کند، غیر مطمئن و گران، شیوه ی مدرن دیگری ابداع شده است. شیوه ای که همراه با ایجاد شرایط دستگاه حضور و غیاب ارزان، می‌ تواند دقت بالا در کنار سهولت استفاده را برای سازمان ‌ها به ارمغان آورد. روشی که مبتنی بر ایجاد سیستم های حضور و غیاب به شکل یک اپلیکیشن موجود بر گوشی خواهد بود.

از میان تمام دستگاه حضور و غیاب مدرن که با این روش جدید توسعه یافته اند، اپلیکیشن و دستگاه حضور و غیاب نانو واچ می‌ تواند یکی از بهترین گزینه های بازار باشد. از طرفی برای تشریح کلی این‌ گونه از دستگاه حضور و غیاب نیز می توان بر توانمندی ها و امکانات اپلیکیشن و دستگاه حضور و غیاب نانو واچ اتکا نمود.

دستگاه حضور و غیاب نرم افزاری

نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

وقتی در دنیایی به سر می بریم که هر وجه زندگی انسان آمیخته با دنیای کامپیوتر ها شده است، منطقی است که ثبت و پیگیری امور جاری اداره جات و کارخانجات نیز در این مسیر مطمئن قرار گیرند. اگر چه روش‌ های جدید ثبت تردد که براساس ویژگی های بیولوژیکی اقدام به کنترل تردد دارند و این روش ها در جایگاه خود بسیار مدرن هستند؛ اما عدم تأمین دستگاه حضور و غیاب ارزان در کنار عدم پاسخگویی برای تعداد بسیار زیاد پرسنل باعث خواهد شد تا روش‌ های دیگری در این عرصه وارد شوند.

نرم افزار های حضور و غیاب، مبتنی بر یک اصل ساده هستند. اصلی که با احتمال بالا، هر کسی را صاحب یک گوشی هوشمند می داند. و یا اینکه در یک سازمان، چندان خارج از انتظار نخواهد شد تا پرسنل اقدام به تهیه گوشی هوشمند داشته باشند. در این حالت با تعریف یک اپلیکیشن ساده که به راحتی بر هر گوشی هوشمندی نصب خواهد شد و همراهی با دستگاهی که در صورت نزدیکی گوشی با آن می تواند ارتباط برقرار کند، سیستم حضور و غیاب ارزان و مطمئنی تعریف می شود. در این حالت فقط کافی است که پرسنل از کنار دستگاه مربوطه عبور کنند تا ورود و یا خروج آنها مورد تایید قرار گیرد.

سیستم حضور و غیاب ارزان

مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب

تامین دستگاه حضور و غیاب ارزان: این سیستم تنها بار مالی ای که برای سازمان دارد، تامین دستگاه ساده ‌ای است که به راحتی می ‌تواند با تعداد قابل توجهی از گوشی ‌های هوشمند ارتباط برقرار کند. این موضوع می ‌تواند در تامین یک دستگاه حضور و غیاب ارزان قابل توجه باشد.

امنیت بالا در ثبت تردد: سیستم های حضور و غیاب نرم افزاری از اطمینان کافی برخوردار هستند. در این سیستم ها امکان تقلب وجود ندارد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب

ثبت دقیق ساعات کاری پرسنل: برای پرسنلی که دائماً در حال ورود و خروج هستند و یا در ساعات گوناگون در محل کار حاضر می ‌شوند، ثبت دقیق ساعات کاری در روش‌ های کلاسیک بسیار دشوار خواهد بود. در روش نرم ‌افزاری به خوبی می توان تمامی ساعات کاری در تمامی ساعات شبانه روز را محاسبه نمود.

امکان تعریف انواع شیفت کاری: سیستم ‌های نرم ‌افزاری در حضور و غیاب برای سازمان هایی که پرسنل آنها در شیفت های متنوع کاری حاضر می ‌شوند، بسیار مناسب است.

امکان تعریف انواع ماموریت ها: پرسنلی که در حین کار به ماموریت می روند، ثبت ورود و خروج آنها همواره با مشکلاتی رو به رو است. این مشکلات در صورت استفاده از سیستم حضور و غیاب نرم افزاری مرتفع خواهد شد.

مزایای استفاده از اپلیکیشن حضور و غیاب

آشنایی با اپلیکیشن حضور و غیاب نانو واچ

آشنایی با اپلیکیشن حضور و غیاب نانو واچ

نانو واچ یکی از بهترین های بازار در امر سیستم های حضور و غیاب نرم افزاری می باشد. این سیستم مدرن امروزی با بهره ‌گیری از روش ‌های کارآمد با هدف ثبت تردد می تواند برای هر سازمانی یک فضای مطمئن ایجاد کند.

سیستم های نانو واچ در هر یک از روش های سیگنال وای فای، بلوتوثی، موقعیت جغرافیایی و همچنین اثر انگشتی توسعه یافته است و با وجود تمام این امکانات در ردیف بهترین دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت قرار می ‌گیرد.

از طرفی به جهت دستیابی سریع به اطلاعات طبقه بندی شده ی تردد پرسنل، این سیستم ها توانایی بهره مندی از فضای ابری را دارند. به این صورت با بهره گیری از فضای ابری می توان دسترسی بسیار سریع تر و مطمئن تری به اطلاعات کسب و کار و کارمندان ایجاد نمود.

یکی از بهترین مزیت های استفاده از سیستم های حضور و غیاب نرم ‌افزاری، توانایی ثبت دقیق ساعات کاری پرسنل پاره وقت و یا دورکار می باشد. وقتی پرسنل یک سازمان خارج از سازمان مشغول فعالیت هستند، زمان فعالیت وی باید به ثبت دقیقی رسیده باشد. برای این منظور یکی از بهترین ایده ها، استفاده از یک سیستم حضور و غیاب فراگیر است که بتواند در خارج از محیط سازمان نیز وظایف خود را به انجام رساند. دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت نانو واچ به خوبی از عهده ایجاد این فضای فراگیر بر می آید.

در رفتار های اداری انواع نهاد های سازمانی که همراه با پرسنل های بسیار فعالیت می کنند، امکان گزارش گیری از اطلاعات ورود و خروج پرسنلی امری سخت و طاقت فرسا خواهد بود؛ اما همراه با اپلیکیشن های حضور و غیاب می توان این فرآیند سخت و پیچیده را به آسانی انجام داد. اپلیکیشن حضور و غیاب نانو واچ در امر گزارش گیری دارای امکانات جذابی است.

از جمله نکاتی که در دستگاه حضور و غیاب نانو واچ در مسیر توسعه قرار گرفته است، امکان بهره برداری در چند شرکت متنوع می باشد. در این حالت می توان تنها با راه اندازی یک سیستم مشترک در چند شرکت گوناگون، امکان ایجاد یک ساختار یکپارچه به جهت حضور و غیاب پرسنل را ایجاد نمود. این ویژگی برای شرکت ‌هایی که در چندین محل متفاوت فعالیت خود را ادامه می دهند، بسیار کارآمد و مطلوب خواهد شد.

از دیگر امکانات قابل توجه سیستم حضور و غیاب ارزان قیمت نانو واچ، می توان به ایجاد تنظیمات با هدف شخصی سازی، محیط ساده در کارکرد، تنوع بسیار در ایجاد شیفت های کاری، امکان دسته بندی نمودن فضا های اداری و خدمات پس از فروش مطلوب آن اشاره کرد.

سادگی در دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت نانو واچ در اپلیکیشن تا پنل کاربری آن دیده می ‌شود. به گونه ‌ای که می ‌توان در هر فضایی به آسانی تنظیمات شخصی را به انجام رساند. دستگاه حضور و غیاب نانو واچ می‌ تواند عرصه های جدیدی از مدیریت را برای هر سازمانی به ارمغان آورد. در مقابل این سیستم می تواند با ارائه ی یک دستگاه حضور و غیاب ارزان به خوبی شما را در امر تامین یک سیستم با قیمت مناسب یاری رساند. یقینا دستگاه حضور و غیاب نانو واچ با این سطح بالا از امکانات متنوع که ارائه می دهد و در مقابل از قیمتی به مراتب منطقی برخوردار است. به هر صورت در دنیای امروز که همه چیز رنگ و بوی نرم افزاری بر خودش گرفته است، بهره مندی از یک دستگاه حضور و غیاب ارزان و نرم افزاری، یک امر مدرن و رو به جلو خواهد بود. حرکتی که یقینا در آینده ای نزدیک پاسخگوی بسیاری از نیاز های شما می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید