استقرار نرم افزار حضور و غیاب رایگان

آیا تاکنون درباره نرم افزار حضور و غیاب رایگان، مطلبی را خوانده اید؟ در این قسمت از وب سایت نانوواچ قصد داریم تا توضیحاتی درباره مراحل استقرار نرم افزار حضور و غیاب رایگان، خدمت شما همراهان همیشگی قرار دهیم. لزوم استفاده از نرم افزار حضور و غیاب رایگان به ساختار سازمانی و ساختار منابع انسانی بستگی زیادی دارد. افرادی که در حوزه منابع انسانی دارای تجربه باشند، می دانند که با وجود اهمیت بالای سنجش سرمایه انسانی، گزارشگری درباره آن کار نسبتا دشواری است. زیرا یک چارچوب مشترک برای گزارشگری بر پایه اطلاعات درباره کیفیت نیروی کار وجود ندارد. همچنین نبود یک بانک اطلاعاتی لازم، منابع مالی و اطلاعات حسابرسی شده برای گزارش اطلاعات مربوط به نیروی انسانی در بسیاری سازمان ها لزوم استفاده از یک نرم افزار حضور و غیاب رایگان را بیش از پیش آشکار می سازد. اما سوال اساسی این هنگام مطرح می شود که چگونه یک مراحل استقرار نرم افزار حضور و غیاب رایگان در سازمان یا شرکت شما به مرحله اجرا درآید؟

استقرار نرم افزار حضور و غیاب رایگان

مرحله اول پیاده سازی نرم افزار حضور و غیاب رایگان

در نقطه شروع، که فاز آماده سازی برای اجرا هم نامیده می شود؛ لازم است تا به منظور ایجاد آمادگی اولیه تیم مجری و سازمان کارفرما، حمایت مدیران سازمان برای اجرا و ایجاد دیدگاه و توقع یکسان از اجرای نرم افزار حضور و غیاب رایگان، انجام می شود. اهداف این پروژه نرم افزاری باید به طور رسمی تعریف شود. باید معلوم شود که در نهایت چه کاری قرار است انجام شود؟ چگونگی ارزیابی گزارش های بودجه ای، مستندات مربوطه، چشم انداز نرم افزار حضور و غیاب رایگان، راهنمای اجرا و پیاده سازی نرم افزار و انتخاب نرم افزار مورد استفاده، لازم است مورد بررسی قرار گیرد. همچنین در نقطه شروع کار لازم است تا نیاز سنجی های زیر صورت پذیرد:

  1. تجهیزات سخت افزاری
  2. نصب نرم افزار
  3. نسخه آزمایشی نرم افزار
  4. فرم های ورود به اطلاعات نرم افزار
پیاده سازی نرم افزار حضور و غیاب رایگان

مرحله دوم پیاده سازی نرم افزار حضور و غیاب نانوواچ

در مرحله دوم که مدل سازی اولیه حرفه ای هم نامیده می شود؛ برنامه نویسان در مرحله اول پیاده سازی نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ، یک پایگاه دانش کامل، جامع و سازگار را برای منابع انسانی سازمان مربوطه طراحی می کنند. برای مدل سازی نرم افزار حضور و غیاب، لازم است تا دو مدل سازی به نام های اولیه و کامل انجام شود. در مدل سازی اولیه لازم است تا فرآیندها مشخص باشد، توضیح بسیار کامل و کوتاهی از هر فرآیند ارائه شود. در حقیقت طراح اولیه نرم افزار حضور و غیاب رایگان تعداد مشاغل، موقعیت فیزیکی خدمت افراد، نمودارهای سازمانی، پست ها، شرح شغل و دیگر فرآیندهای مدیریت منابع انسانی را از مدیر مربوطه دریافت کرده و متناسب با حجم و پیچیدگی سازمان، اقدام به مدل سازی اولیه می نماید. البته باید به سوالاتی از قبیل اینکه آیا ما برای بررسی سازمان و امکان سنجی نرم افزار حضور و غیاب، به زمان طولانی نیاز داریم یا خیر؟، باید جلسه ای بین کارفرما و کارگزار تشکیل شود.

مرحله دوم

مرحله سوم معماری سیستمی نرم افزار حضور و غیاب رایگان

هدف از اجرای این مرحله، تعریف برنامه کلی به منظور شناسایی سیستم اطلاعاتی مدیریت منابع انسانی، تهیه کاتالوگ منبع اطلاعاتی، تدوین فرم شناسنامه سیستم های اطلاعاتی، دستورالعمل های لازم برای تکمیل فرم شناسنامه سیستم و ورود اطلاعات موجود در فرم های کاغذی و غیر کاغذی کامل شده به نرم افزار می باشد.

در این مرحله مهم و حیاتی که اساس پروژه را شکل می دهد؛ از فرآیندهای کاری سازمان پشتیبانی خوبی به عمل می آورد. مهندسان برنامه نویس شرکت نانوواچ، اطلاعات زیر را در این مرحله استخراج می نمایند:

  • فهرست موجودیت های اطلاعاتی
  • تعریف موجودیت ها، صفات و ارتباطات لازمه
  • مشخص نمودن ارتباط بین موجودیت ها با فرآیندهای کاری
  • پخش و همگون نمودن نتایج بدست آمده در سازمان بوسیله نرم افزار حضور و غیاب رایگان

البته توجه کنید که منافع اقتصادی و میزان سوددهی استقرار نرم افزار نانوواچ، هزینه های طرح و خلاصه ای از فرصت ها و فوایدی که نرم افزار برای واحد منابع انسانی ایجاد می کند، باید در نظر متخصصان و مجریان گرفته شود.

مرحله آخر باید ها و نباید ها

در آخرین مرحله؛ اطلاعاتی از قبیل گزارش دهی درباره عوامل موفقیت، زمان بندی برای گذر از حالت تست نرم افزاری به اجرا، پیشنهادات، ارائه گزارش نهایی به کارفرما، تعيين روش هاي و استانداردهاي توسعه نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ، ساخت شبکه های محلی، ارتقای سیستم های کامپیوتری در صورت قدیمی بودن سیستم های موجود، نصب نرم افزارهای لازم، محل ذخیره اطلاعات، به روز رسانی نرم افزار، آموزش کارکنان و اتمام فرآیند مدیریت پروژه مرور و بررسی می گردد.

مرحله آخر باید ها و نباید ها

میکروکنترلر مغز اصلی نرم افزار نانوواچ

توسعه دهندگان نقش مهمی در طراحی نرم افزار حضور و غیاب رایگان مبتنی بر بیومتریک دارند. هدف ایجاد یک سیستم کارآمد و کاربر پسند، وظایف توسعه دهندگان اطمینان از این است که این سیستم می تواند به طور اتوماتیک حضور و غیاب کارکنان را محاسبه کند. بنابراین، لازم است تا مراحل عملی متعددی از منظر توسعه دهنده در نظر گرفته شود که به طور معمول، می توان آن را به دو دسته گسترده که سخت افزار و نرم افزار هستند، تقسیم کرد.

میکروکنترلر که مغز کل نرم افزار حضور و غیاب رایگان  نانوواچ است؛ کنترل کلیه عملکردهای بین قطعات و دستگاهها را کنترل می کند. به طور کلی میکروکنترلر را می توان بر اساس عرض باس، معماری حافظه و معماری مجموعه دستورالعمل (ISA) طبقه بندی کرد. عرض باس به تعدادی از بیت ها اشاره دارد که می توانند بصورت همزمان توسط دستگاه داده انتقال داده شوند. بنابراین ، میکروکنترلر را می توان طوری طبقه بندی کرد که دارای 8 بیت ، 16 بیت ، 32 بیت یا 64 بیت باس باشد.

سرعت بیشتر و انجام اقدامات دقیق تر نیاز به یک میکروکنترلر با باس گسترده تر دارد. معماری حافظه را در نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ، می توان با داشتن معماری فون نویمان یا معماری هاروارد تفکیک کرد. در معماری فون نویمان ، داده ها و برنامه در حافظه ای که موجود است؛ ذخیره می شوند. از این رو ، یک مجموعه واحد از آدرس ها و داده های بیس بین پردازنده و حافظه مشترک هستند. در مقابل ، داده ها و خاطرات برنامه در معماری هاروارد از هم جدا می شوند که در نتیجه دو مجموعه از آدرس های جدا شده و اتوبوس داده ها حاصل می شود.

برای سیستم حضور و غیاب مبتنی بر بیومتریک، میکروکنترلر روند نشانگر حضور و غیاب را آغاز و خاتمه می دهد. علاوه بر این، داده های بیومتریک را با استفاده از سیستم هوش مصنوعی دریافت می کند و این داده ها را برای ذخیره در پایگاه داده ارسال می کند. در نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ، میکروکنترلر به عنوان ورودی به یک سنسور بیومتریک، کارت خوان، صفحه کلید، منبع تغذیه و مدار ساعت وصل می شود. از طرف دیگر دستگاههای خروجی متصل به میکروکنترلر می توانند یک کامپیوتر ، LCD ، اتصال بی سیم و حافظه باشند. تمام عملیات بین دستگاههای مختلف توسط میکروکنترلر کنترل می شود. جدای از آن ، میکروکنترلر همچنین برای کارهای پردازش تصویر مانند پیش پردازش، استخراج ویژگی ها ، تطبیق و شناخت ویژگی های بیومتریک استفاده می شود.

میکروکنترلر مغز اصلی نرم افزار نانوواچ

میکروکنترلر های مرسوم برای پردازش اطلاعات کارکنان

میکروکنترلر ATmega قبل از دستیابی توسط Microchip Technology Incorporated در سال 2016 توسط شرکت Atmel طراحی و ساخته شده است. برچسب قیمت ATmega حدود 1 تا 13 دلار است. جالبتر اینکه از ATmega 8 بیتی مبتنی بر RISC معمولاً در سیستم های حضور و غیاب استفاده می شود. علاوه بر این، میکروکنترلرهای ATmega از معماری هاروارد با حافظه و باس متفاوت برای برنامه و داده ها استفاده می کنند.

پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) یک طراحی ریزپردازنده تخصصی برای عملیات پردازش سیگنال است. متفاوت از دیگر میکروکنترلرهای دارای هسته 8 بیتی ، 16 بیتی یا 32 بیتی ، DSP معمولاً دارای عرض باس های غیر معمول است. DSP های مورد استفاده در سیستم های حضور و غیاب مبتنی بر بیومتریک از معماری اصلاح شده هاروارد پشتیبانی می کنند. در این زمین ، معماری اصلی هاروارد به گونه ای اصلاح شده است که یک بانک حافظه دستورالعمل برنامه و داده ها را اجرا می کند. علاوه بر این، این DSP ها شامل 40 منطق محاسبه گر (ALU) هستند. شرکت نانوواچ بناب ه فراخور موقعیت، از به روز ترین میکروکنترلر های موجود در جهان، به منظور طراحی و پیاده سازی نرم افزار حضور و غیاب رایگان بهره می برد.

پردازش اطلاعات کارکنان

سنسورهای احراز هویت در نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ

از سنسورهای آنلاین، مبتنی بر وب و بیومتریک برای گرفتن ویژگی بیومتریک یک فرد استفاده می شود. در نرم افزار حضور و غیاب رایگان نانوواچ، از سنسورها به دو منظور استفاده می شود. ابتدا از سنسورها برای گرفتن داده های بیومتریک استفاده می شود تا به عنوان الگو ذخیره شوند. پس از آن، هر الگو با نام یا شماره مخصوص کارکنان مشخص می شود. تمامی الگوها ها به همراه اطلاعات کارکنان به عنوان منابع برای مقایسه با داده های جدید بیومتریک جدید که بعداً ضبط شده اند، در یک پایگاه داده ذخیره می شوند. این روند فقط یک بار در شروع سال کاری انجام می شود. هدف بعدی سنسورها گرفتن هر نسخه دیگری از داده های جدید بیومتریک از هر کارمند در هر زمان خدمت به سازمان است. برای مشخص شدن حضور در محل کار، باید هویت هر کارمند احراز شود. از این رو، داده های جدید گرفته شده با الگوهای مقایسه شده  مقایسه می شوند.

حضور و غیاب آنلاین نانوواچ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید