انواع دستگاه حضور و غیاب را بشناسیم ؟

اگر به مرور مطالب ارائه شده در دو مقاله قبل  بپردازیم،  خواهید دید که  سعی کردیم شما را با دستگاه حضور و غیاب و دستگاه های حضور و غیاب کارتی در سامانه حضور و غیاب آشنا کنیم. آن ها را شناختیم همینطور به بررسی مزیت ها و کارایی دستگاه حضور و غیاب نسبت به ثبت ورود خروج به صورت دستی آشنا شدیم و نحوه کار دستگاه کارتی و انواع را نیز بررسی کردیم.  در این مقاله نیز قصد داریم دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و همچنین تشخیص چهره  بیومتریک را بررسی کنیم و از روش استفاده ان ها به طور مختصر توضیحاتی بدهیم تا شما با این دو مدل نیز آشنا شده و درمورد خرید و یا استفاده از دستگاه حضور و غیاب و یا تهیه آن به راحتی تصمیم بگیرید‌.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

در دستگاه حضور و غیاب با سنسور حساس انگشتی ابتدا اثر انگشت هر فرد درون سیستم ثبت می شود. سپس فرد هنگام ورود و خروج از محل کار با لمس دستگاه اطلاعات خود از قبیل ساعت ورود و خروج و همچنین تاریخ آن درون سیستم ثبت میکند. برتری دستگاه حضور و غیاب با اثر انگشت این است که شما از کارت و رمز هم میتوانید استفاده کنید در واقع شما به سه روش میتوانید از این دستگاه حضور و غیاب استفاده کنید، یا اثر انگشت تکی باشد، یا اثر انگشت و کارت باشد و یا هر سه را باهم استفاده نمایید.

دستگاه حضور و غیاب با روش تشخیص چهره

تا حدودی با روش تشخیص چهره و شناسایی آن آشنا هستیم. اما دستگاه حضور و غیاب با تشخیص به روش چهره نگاری شاید برای ما جدید و جذاب باشد و دلمان بخواهد کمی درمورد آن بدانیم. برای اینکه چهره شما درون دستگاه ثبت شود باید از صورت شما عکس هایی در زاویه های مختلف گرفته شود. بنابراین عکاسان از شما عکس هایی متفاوت از زاویه های مختلف چهره تان میگیرند و این عکسها در حافظه دستگاه ثبت می گردد. حال سوال این است خوب عکس ها ثبت شد دستگاه چطور تشخیص میدهد.  شما با روبروی دستگاه حضور و غیاب قرار گرفتن مو تورهای جستجوی تنظیم شده درون دستگاه را فعال کرده و آن ها را  به بازخوانی و شناسایی چهره تان مشغول میکنید و به این روش موتور های جستجو درون دستگاه چهره شما را تشخیص داده و حضور و ورود شما را ثبت می نمایند. این دستگاه را میتوان به روش های ترکیبی مورد استفاده قرار داد بعضی از شرکت ها و مدیران برای جلوگیری از هرگونه خطایی در سیستم خود و جلب رضایت کارمندان از روش های ترکیبی در این دستگاه های پیشرفته استفاده میکنند. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب با چهره هم باید چهره را شناسایی کند هم اثر انگشت یا در مورد دیگر هم چهره به کار میرود هم رمز و نمونه های زیر :چهره با رمز ،چهره با رمز و کارت، چهره با اثر انگشت و کارت و رمز و…..البته این محکم کاری ها هم به نفع کارفرما و هم به نفع کارمندان میباشد.

تا اینجا با سه دستگاه حضور و غیاب آشنا شدیم و آن ها را شناختیم. اغلب مدیران برای شرکت های خود به دلایل زیادی دستگاه حضور و غیاب با اثر انگشت را انتخاب میکنند. البته از عمده دلایل آن ها میتواند عدم امکان جعل توسط کارمندان تشخیص و سرعت بالای تشخیص و به صرفه بودن در تعداد زیاد کارمند  باشد و به این دلایل این دستگاه را انتخاب کنند. البته ممکن است این افراد هزینه های بالاتری نیز بپردازند ولی خواهان سیستمی عالی و بدون نقص و ایراد برای مجموعه خود باشند. بعضی از مدیران با تکنولوژی روز دنیا جلو میروند و به دنبال این هستند که نرم افزار یا دستگاهی پیدا کنند که نیازمند امکانات زیادی نباشد و به صورت اپلیکیشن های امروزی به راحتی در دسترس باشد و به نسبت سایر دستگاه های حضور و غیاب هزینه کمتری برای آن ها داشته باشد چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت، به این دسته از دوستان توصیه میکنم حتما مقاله های آینده ما را دنبال کرده و بخوانند تا با چنین دستگاهی آشنا شوند و مورد استفاده قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید